Hledáte další aktuální informace o bankách? Zkuste banky v ČR.

Hlavní menu

Banky


Oblíbené

oblíbené

Fio Banka

Fio Banka

Historie banky Fio se začala psát v 90. letech 20. století, kdy v roce 1993 byla založena finanční společnost Fio, v dalším roce přibyla také družstevní záložna. V průběhu dalších let společnost rozšiřovala sortiment poskytovaných služeb a v roce 1997 spustila internetovou aplikaci e-Broker, která umožňuje on-line obchod s cennými papíry.

O rok později společnost Fio spustila první internetbankingovou službu. Do roku 2004 společnost Fio postupně pronikala na zahraniční trhy a umožnila zákazníkům obchodování v různých zemích po celém světě, včetně USA.

V roce 2008 požádala burzovní společnost Fio ČNB o bankovní licenci a v květnu 2010 se stala Fio bankou. Fio banka se zaměřuje na dvě hlavní činnosti, vedle klasických bankovních služeb nabízí také zprostředkování obchodů s cennými papíry, k čemuž používá on-line nástroj Fio e-Broker. K tradičním bankovním službám patří zřizování několika druhů účtů, provádění platebních styků či vydávání platebních karet. Fio banka se snaží minimalizovat poplatky za tyto běžné bankovní úkony. Založení účtu, vedení účtu a také jeho zrušení je bezplatné, poplatky v této bance jsou srovnatelné s ostatními českými bankami.

Samozřejmostí je propracovaný systém internetového bankovnictví. Co se týče obchodu s cennými papíry, Fio banka patří k jedničkám na českém bankovním trhu. Svým zákazníkům navíc umožňuje obchodovat nejen na trzích v České republice, ale také v zámoří či v Německu, Polsku nebo Maďarsku. Pro své zákazníky nabízí banka Fio téměř 60 poboček po celé republice.Novinky