Hledáte další aktuální informace o bankách? Zkuste banky v ČR.

Hlavní menu

Banky


Oblíbené

oblíbené

Banky srovnání

srovnání bank

Banky jsou instituce, které operují s volnými finančními prostředky, pomocí úvěrů a úroků je zhodnocují a také jsou tak stále v oběhu. V naší republice existuje jedna centrální banka a tou je Česká Národní Banka a dále několik obchodních bank. Bankovnictví je v České republice regulováno a kontrolováno státem, ovšem jaké poplatky a služby nabídnou obchodní banky klientům záleží na nich. Proto si klienti můžou vybrat z různorodých produktů podle toho, jak jim to nejlépe vyhovuje.

U každého produktu existují různá kritéria, podle kterých si zákazníci vybírají, u které společnosti si nakonec službu zřídí. U půjček a úvěrů to bývá nejčastěji úrok, u osobních účtů potom třeba úročení jejich peněz, poplatky za vedení. Každý produkt má své výhody u jiné banky. Například osobní účet je oblíbený u Poštovní Spořitelny, ČSOB nebo mBanky. Naopak kreditní karty si klienti často zřizují u Citibank nebo u GE Money Bank.

Pokud hodláte srovnávat bankovní služby, můžete využít různé online srovnávače nebo tabulky, které vám porovnají parametry jednotlivých bank. Neměli by jste ovšem zapomínat na to, že kromě parametrů mají banky i své požadavky a můžou mít další poplatky, které se do klasického srovnávání nepoužívají. Některé banky vám například mohou nabídnout velmi výhodné půjčky s nízkým úrokem, ale budou po vás vyžadovat potvrzení o příjmu, žádný záznam v bankovní registru a ještě ručení nemovitostí. Proto je dobré si při srovnání zjistit všechny informace a podmínky daného produktu.Novinky