Hledáte další aktuální informace o bankách? Zkuste banky v ČR.

Hlavní menu

Banky


Oblíbené

oblíbené

Banky půjčky

Mezi jedny nejdůležitější bankovních služeb patří půjčky. Banky je nabízejí v několika podobách, ať už jde o klasický úvěr, kontokorent nebo kreditní karty. Bankovní půjčky mají oproti nebankovním nabídkám výhodnější úrokové sazby a nižší poplatky. Pokud ale chtějí klienti získat půjčky od banky, budou muset splnit její požadavky. Mezi hlavní požadavky, která mají všechny banka patří to, aby neměl klient záznam v bankovním registru.

Bankovní registr je seznam osob, které v minulosti své půjčky splácely po termínech, nebo je nesplácely vůbec. Takoví klienti jsou pro banky rizikoví a ve většině případů jim půjčky neschválí. Další z podmínek pro bankovní půjčku je dokázání pravidelných příjmů. Většina klientů to dokazuje potvrzením od zaměstnavatele. Někteří z klientů, kteří jsou OSVČ nebo podnikatelé prokazují své příjmy daňovým přiznáním.

Půjčky u bank můžou být do určité výše bez ručitele nebo bez ručení nemovitostí. Při vysokých (statisícových) částkách, ale banky vyžadují jednu z těchto pojistek.

K vyřízení půjčky budete kromě splněných podmínek potřebovat dva platné doklady totožnosti. Vyřízení půjčky trvá o něco delší dobu než u nebankovních společností, ale u banky získáte skoro vždy nižší úrokové sazby.Novinky